Бориспіль початку 20 ст.

У 1935-1936 роках Бориспіль нагадував велике село, в якому проживало близько 15 тисяч жителів і більшість населення було малограмотним. На той час існувало дві початкових і одна повна середня школи, в яких навчалося 2770 дітей. Ще одна школа була відкрита для дорослих: у ній навчалися переважно неписьменні та малописьменні жителі Борисполя та навколишніх сіл. Наявні навчальні заклади не задовольняли потреби освітньої галузі, тому в 1936 році за сприяння міської влади спільно з керівниками бориспільських колгоспів ім. Шевченка, Кірова, "Перемоги" та "Серп і Молот" було збудовано Бориспільську середню школу № 1 на місці, ознаменованому історичними подіями ХІ століття.

Старожили стверджують, а історичні джерела підтверджують, що місце для неї вибрано історичне: двометрове підвищення в центрі Борисполя між вулицями Нижній Вал, Радянська і Верхній Вал, де колись було укріплення Альти, споруджено ще за князювання Володимира Великого. У літописі воно згадується вперше в 1015 році.На той час це був своєрідний укріплений пункт, обнесений високим валом і глибоким ровом з водою. Він мав оборонне значення. У цьому укріпленні часто зупинялись київські князі під час походів з Києва в Переяслав і в зворотному напрямку. Зупинявся і київський князь Борис, який тут і загинув від рук найманих князем Святополком убивць. На цьому місті довго стояла Михайлівська церква (найбільша на той час у Борисполі), яка згадується в історичних джерелах середини XVII століття. За кілька метрів від неї - церква Різдва Богородиці, де зараз стоїть приміщення універмагу, а далі, де шкільне подвір'я сусідить з приміщенням акціонерного товариства „Бориспільсільбуд", стояв Бориспільський храм, збудований київським князем Володимиром Мономахом ще в 1117 році. Ці церкви існували до 30-х.років XX століття, а потім були зруйновані „войовничими атеїстами". На місці Михайлівської церкви - храму релігії - виріс храм науки і знань - школа № 1.

Першим її директором був Іван Тихонович Гаврилов, завучем - Білик Яким Дем'янович, старшою піонервожатою - Корибут Євдокія Євдокимівна (пізніше - учасниця Великої Вітчизняної війни).У нове приміщення школи спочатку перевели старші класи з інших шкіл, а потім початкові класи, які були по місту і розміщувалися переважно у приватних будинках Розенфельда, заможного селянина Вовка та інших мешканців, котрих було виселено в північні краї.

Перший випуск учнів 10 класу відбувся в 1937 році.

Серед випускників 1940-1941 рр. був Головатий Юрій Максимович -майбутній Герой Радянського Союз. Його ім'я носить школа з 1965 року.

У роки тимчасової окупації Борисполя німецько-фашистськими загарбниками на базі школи була організована перша Українська гімназія. Частину приміщення зайняв німецький комендант Револя зі своєю прислугою та охороною.У вересні 1943 року, відступаючи, фашисти перетворили місто у руїни та згарища. Від школи лишилися тільки стіни першого поверху. Тому навчальний 1943-1944 рік розпочався в пристосованих колгоспних приміщеннях і хатах. Не вистачало підручників, зошитів, шкільного приладдя. Тому писати доводилося на клаптиках газет, листівок, побутового паперу соком бузини та столового буряка. Незважаючи на всі труднощі, виконувався Закон про Всеобуч.

Учні з учителями організовувались у бригади, які в канікулярний і поза робочий час боролись зі шкідниками, вирощували шовкопрядів, прополювали городні культури, збирали колоски. Проводилась політико-виховна робота серед колгоспників, випускались газети - полівки; вчителі виступали з проблемами школи на сторінках газети "Колективіст".

/Files/images/dlya_oformlenya/початок ХХ ст.jpgГазета "Колективіст" 1958 рік.

За сімдесят років школу закінчили тисячі вихованців, які з шкільної парти пішли у самостійне життя, стали вчителями, агрономами, лікарями, будівельниками, підприємцями, відомими вченими і науковцями.

Федір Степанович Кислий - український вчений з металознавства, академік Національної Академії Наук України

Павло Степанович Кислий - учений-літературознавець, доцент Національного університету ім. Т.Г.Шевченка, кандидат філологічних наук

Юрій Федорович Видолоб - доктор математичних наук, професор

Віктор Григорович Філіповський - кандидат математичних наук, викладач математики МАУП

Тамара Дмитрівна Пінчук - кандидат педагогічних наук, доцент

Микола Данилович Колодійчук - контр-адмірал, викладач Військово-морської академії

Олександр Михайлович Коваленко - генерал-майор

Ігор Шило - майстер спорту міжнародного класу з велоспорту

Марина Зуй - чемпіон світу серед юніорів з гирьового спорту

(випускниця 2005 року)/Files/images/dlya_oformlenya/Памятник Сталіну.jpg

ДОКУМЕНТИ ПРО ПРИСВОЄННЯ ШКОЛІ ІМ'Я ЮРІЯ ГОЛОВАТОГО
/Files/images/dokumenti_pro_prisvonnya_men_shkol/d5.jpg

/Files/images/dokumenti_pro_prisvonnya_men_shkol/d2.jpg




Відкриття меморіальної дошки в пам'ять
Петру Васильовичу Бойку

24 грудня 2014 року було урочисте відкриття меморіальної дошки в пам'ять Петру Васильовичу Бойку, який майже 30 років працював в Бориспільській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім.Ю.Головатого

На заході були присутні гості: ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­міський голова Федорчук Анатолій Соловйович, секретар міської ради, депутат Пилипчук Володимир Олександрович, заступник міського голови з гуманітарних питань Пасенко Людмила Василівна, заступник начальника управління освіти і науки Письменний Володимир Петрович, професор Бориспільського муніципального інституту менеджменту, член-кореспондент МАУП, поет, член національного союзу письменників України з 2000 року, заслужений працівник освіти України Боровко Микола Маркіянович, методист районного управління освіти і науки Гриценко Леонід Григорович.


/Files/images/dlya_oformlenya/IMG_5833.jpg

/Files/images/Меморіальна дошка DSCN1789.jpg


Право відкрити пам’ятну дошку Бойку Петру Васильовичу було надано його донькам Наталії та Олені.

Кiлькiсть переглядiв: 1335